Pioneers in the industry, we offer commercial spice grinder machine from India.
₹ 144500 / Unit Get Latest Price
| Capacity | 50 kg/hr |
| Machine Type | Dry Masala Grinder |
| Motor Power | 5 HP |
| Operation Mode | Automatic |
| Electricity Connection | Three Phase |
| Phase | Three Phase |
| Body Material | SS 304 |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
Minimum order quantity: 1 Unit
We are engaged in offering 50kg/hr Commercial Spice Grinder Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Mrs. Shalini Sharma (CEO)
Unique And Smart Machinery
Ground Floor, Plot No 24, Indho House, Plot No 24 Block G Sector-11 Noida Side Gallery Back Portion, Sector 11, Noida Sector 11 Bus Stop
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India